„Nihil magnum, sine ardone”
Nic wielkiego, bez pasji.

Do każdego pacjenta podchodzimy w pełni indywidualnie, zarówno w przypadku codziennej konsultacji, jak również specjalnej, długoterminowej rehabilitacji i leczenia.

Jaki jest nasz cel?

Naszym celem jest kompleksowa pomoc i intensywne działanie, w oparciu o najnowsze badania i odkrycia naukowe.

Ideą powstania ośrodka NEUROMASTER było utworzenie kompleksowego centrum neurorehabilitacji i neurofizjologii.
Dysponując nowoczesną aparaturą oraz korzystając ze współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami staramy się zaspokajać potrzeby pacjentów w zakresie rehabilitacji, poprawy ich zdrowia i funkcjonowania.
Główna działalność terapeutyczna polega na udzielaniu usług rehabilitacyjnych, z zakresu neurorehabilitacji, dla dzieci i osób dorosłych pacjentów m.in. z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką, ADHD, ADD i innymi.

  • Biofeedback,
  • EEG Biofeedback (Neurofeedback)
  • Neurofizjologiczne diagnostyka funkcjonowania mózgu: badania jakościowe EEG i ilościowe QEEG

Kim jesteśmy?

Działamy od 2000 roku, jako pierwsi terapeuci Neurofeedback na Podlasiu!

Tworzymy szczególny Zespół złożony ze specjalistów wielu dziedzin, takich jak: rehabilitacja, neurologia, pediatria. Nasi eksperci ukończyli liczne staże i szkolenia w czołowych ośrodkach badawczych w kraju i za granicą (m.in. Kanada, USA, Niemcy, Włochy, Austria). Nasza działalność kliniczna i naukowa łączy sie z Kliniką Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej UDSK w Białymstoku, Fundacją „Nadzieja i Szansa” w Białymstoku i z zespołem Praktyki Stomatologicznej dr n. med. Henryki Sobaniec www.stomatolodzy.podlasie.pl

Dziedziny neuroterapii, neurofizjologii i aparatury medycznej ulegają ciągłemu rozwojowi. Ocenia się, że ilość wiedzy związanej z nimi zostaje podwojona w przeciągu każdych 7 lat. Dlatego mimo dotychczasowego doświadczenia, bierzemy udział w ciągłym kształceniu jako uczestnicy oraz instruktorzy i superwizorzy. Jesteśmy szczęśliwi mogąc oferować tak potężne metody jakimi jest Biofeedback.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu oferowanych terapii oraz zachowania bezpieczeństwa, nasi terapeuci prowadzący treningi Biofeedback oraz Neurofeedback ukończyli szereg szkoleń w czołowych ośrodkach w Polsce, jak i za granicą. Uczestniczyliśmy w wielu wykładach oraz sesjach naukowych prowadzonych przez wybitne autorytety dziedziny analizy ilościowej QEEG, Neurofeedback’u oraz Biofeedback’u, m.in. prof. Barry Sterman, dr Lynda i Michael Thompson, Jay Gunkelman, Michael Linden, Stephen Porgues, Paul Swingle,  dr D.Moss, dr E.Pepper, dr D.K.Kaiser, dr Kirsten Hoedlmoser, dr Manual Shabus, dr Jason Soss i wielu innych. Jedno z pierwszych szkoleń, które zaszczepiło w nas pasję rozwoju tej dziedziny odbyło się w 1999 roku w Toronto. Od tego czasu systematycznie uczestnicznymy w procesie edukacji kolejnych terapeutów.

Każdego miesiąca poświęcamy wiele godzin na udział w szkoleniach. Okresowo uczestniczymy w konferencjach naukowych, na których przedstawiamy nasze osiągnięcia. Mamy stały kontakt z czołowymi specjalistami z dziedzin: neurologii, neurofizjologii, psychologii jak np.: Dr Lynda i Michael Thompson, Dr David Kaiser, Prof. M.B. Sterman, Dr. Donald Moss, Andrea Reid i inni.

Gwarantuje to Państwu prowadzonie terapii według wyników najnowszych badań naukowych oraz działanie w oparciu o sprawdzone metody, co przekłada się na efekty i jakość zajęć treningowych.

Nasze doświadczenie i praktyka

Opis praktyki i doświadczenia naszych terapeutów z metodami Neurofeedback, Biofeedback, EEG, QEEG mogą Państwo przeczytać w dziale Szkolenia.

„Tylko owocna praca daje okazję odkryć nam nas samych,
pokazać to, czym naprawdę jesteśmy, a nie tylko to, na co wyglądamy.”
– Joseph Conrad